28.04.2022

1907 Fenerbahçe Derneği 30. Olağan Genel Kurulu'nda Rıfat Perahya Başkanlığa Seçildi

1907 Fenerbahçe Derneği 30. Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı ve başkanlığa Rıfat Perahya seçildi. 

Yönetim Kurulu Üyeleri ve üyelerimizin katılımıyla Levent'te bulunan dernek merkezimizde gerçekleştirilen Derneğimiz 30. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeleri de yer aldı. 

Genel Kurul Toplantısı, Atatürk ve Kurtuluş Savaşı'nda şehit düşen Fenerbahçeli sporcularımız, vefat eden kurucu üyelerimiz, Fenerbahçe Spor Kulübü'ne emeği geçen Fenerbahçeliler, tüm şehitler ve kısa süre önce aramızdan ayrılan dernek üyelerimiz Aram Markaroğlu, Hakan Alp, Sümer Zeybekoğlu, İbrahim Ünsal Sert ile 1907 Fenerbahçe Derneği Kurucu Başkanı Mustafa V. Koç anısına yapılan saygı duruşunun ardından gündem maddelerinin görüşülmesiyle başladı.

Derneğimiz Genel Sekreteri Cenk Soner tarafından Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu ve Muhasip Üye Yılmaz Arısoy tarafından Denetleme Kurulu Raporu'nun okunup görüşülmesi, Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu'nun ibraları, 2021-22 çalışma döneminin plan ve bütçesinin izahatı görüşülüp onaylanmasının ardından Yönetim ve diğer kurulların asıl ve yedek olmak üzere seçilip onaylanması aşamasına geçildi. 

Dernek üyeleri tarafından yapılan oylama sonucunda Rıfat Perahya başkanlığa seçildi. 

Rıfat Perahya Genel Kurul toplantısında yaptığı konuşmada; Derneğimizde 3 yıl başkanlık yapan Sayın Ruşen Çetin’in Fenerbahçe Spor Kulübü’nde aktif görev alması neticesinde 2021 şubat ayında Yönetim Kurulu Üyeleri’nin takdiriyle görev aldığı süre içerisinde Fenerbahçe camiası için önemli projelere ve faaliyetlere destek verdiklerini belirtti. Derneğin kuruluş ilkeleri doğrultusunda kulübümüze katkı sağlayacak projelere devam etmek istediklerini söyleyerek ve Derneğimiz hedeflerini anlatarak, her aşamada Derneğimiz üyelerinin göstermiş olduğu destek ve teşvikleri için teşekkürlerini sundu. 

Toplantı sonunda önceki dönem Yönetim Kurulu Üyeleri’nden Gökhan Akça, Şehnaz Tanılkan, A. Ruşen Çetin, Derya Kumru, Hakan Koca ve İsmail Coşkun’a yaptıkları katkılardan dolayı Rıfat Perahya tarafından teşekkür plaketi takdim edildi. 

1907 Derneği Yönetim Kurulu üyeleri ise şu isimlerden oluştu: 

RIFAT PERAHYA

ALİ CAN KAYA

ALİHAN KIZILKAYA 

BARIŞ ÖZTÜRK

CENK ÖZTANIK

CENK SONER

CİHAT ALP KARAAHMETOĞLU

ELA TAPAN KARANİ

ERCAN AKIN

EYAL TARABLUS

FUNDA UZUN

HALİT GÜLBAKANOĞLU

MEHMET SİNA AFRA

MEHMET TUNÇ BERKMAN

MERT AKSOYLU

MUSTAFA KAŞİF AYGEN

ORLANDO KALUMENOS

SİNAN KOSİF

VEDAT COŞKUN

YILMAZ ARISOY 

 

DENETİM KURULU ÜYELERİ 

GÖKTUĞ DUYAR

HASAN MURAT AVCI

METİN MALAZ

MÜNİR ŞAHİN

RECEP AVŞAR

TURAN FİKİRLİ

 

DİSİPLİN KURULU ÜYELERİ

AYDIN GÜLER

BÜLENT ARSLAN

ÖMER MELİH GÜVENİŞ

ÖZGÜR İSHAKOĞLU

SERKAN İÇTEM

HAMDİ TOLGA DANIŞMAN

 

BALOTAJ KURULU ÜYELERİ

MELEK AYFER SARAÇER

KERİM ERHAN DUMANLI 

ŞEFİK SELİM ERGÜDER

SEVİM ÖZTAŞKIN