18.03.2024

Saınt-Joseph öğrencileri ve mezunları, Zaferin Rengi Filmini izledi

Saint-Joseph öğrencileri ve mezunları, Zaferin Rengi Filmini izledi.

Fenerbahçemizin en önemli futbol başarılarından biri olan General Harington Kupası'nın şanlı hikâyesinin anlatıldığı "Zaferin Rengi" filmi 16 Şubat'ta vizyona girmişti.

Saint-Joseph Fransız Lisesi ögrenci ve mezunları da, Fenerbahçeli Saint Josephliler Derneğinin düzenlediği organizasyonla filmi izledi.

Organizasyona 1907 Fenerbahçe Derneği Başkanımız Rıfat Perahya, Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyelerinden Bekir İrdem ve Saint Josephliler Derneği Başkanı Derya Uztürk de katıldı.

Film öncesinde Başkanımız Rıfat Perahya, FBSK Yönetim Kurulu Üyesi Bekir İrdem ve  Saint Josephliler Derneği Başkanı Derya Uztürk katılımcılara kısa bir konuşma yaptı.

1907 Fenerbahçe Derneği Başkanımız Rıfat Perahya düzenlenen film gösteriminden memnuniyetini dile getirerek "Öncelikle çok mutluyuz, bizim için hayatımız da önemli iki kurum var. Fenerbahçe ve Saint-Joseph. Ben 2001 yılında Saint Joseph’ten mezun oldum ve modanın kalbinde stadımıza bu kadar yakın bir yerde okumaktan da çok büyük keyif aldım. Arkadaşlarımızla ortak özelliğimizde çoğumuzun Fenerbahçeli olmasıydı. Dolayısıyla paylaşımlarımız arasında maça gitmek çok önemli bir etkinlikti. Bugünde hem velilerimiz hem öğrencilerimizle tarihimizi güzel bir şekilde gösteren filmimizi izlemekten çok mutluluk duyuyoruz’’ dedi.

Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Bekir İrdem ise düzenlenen gösterim ile ilgili olarak ‘’ Gerçekten her Saint Joseph’li için gurur duyulacak bir durum. Fenerbahçe 1907'de kurulduğunda ilk kurucuları ve hatta ilk Başkanı Ziya Songülen, ilk Fenebahçeli Genel Sekreter Ayetullah bey Saint Joseph’li yine ilk 11’ i kuran Fenerbahçeli yönetici diyeyim. Tamamen Saint Josephli ve Moda çevresinden topladığı çocuklar ile ilk kadroyu kuruyor. Çok değerli. Biz 2007 yılında Kulübümüzün 100. yıl dönümünde Fenerbahçeli Saint Josepliler olarak bir heykelcik yaptırmıştık. Bunun amacı Fenerbahçe ve Saint Josephlilerin birlikteliğini simgelemek içindir. Bunu da Kulübümüze hediye etmiştik ve şu anda müzemizin baş köşesinde duruyor. Buraya da getirdik. Saint Josephli genç öğrenciler bu birlikteliği görsün diye. Çünkü renkler beraber Saint Joseph’inde renkleri sarı lacivert hatta Saint Joseph’in ilk rengi sarı beyaz ve Fenerbahçe’nin de sarı beyaz. Sonradan Saint Joseph sarı laciverte dönüyor ve Fenerbahçe sarı laciverte dönüyor. Bunun yanında biliyorsunuz, Fenerbahçe Cumhuriyet öncesi yıllarda toplumsal dayanışmanın en büyük destekçisi olmuştur. Bu filmde de çok güzel anlatılıyor bu konu. Sevgili Başkanımız Ali Koç, özellikle Saint Josephli öğrencilerin bu konuyu anlamasını bilmesini istediği için özel bir gösterimle Saint Josephli öğrencilere bu kanıtı bir kez daha göstermek istiyoruz. Umarım herkes Fenerbahçe’nin neden bu kadar sevildiğini ve sadece sarı lacivert renklere olan aşk değil, Cumhuriyet’ten önce toplumsal dayanışmaya olan katkılarının yanında Cumhuriyet’ten sonrada gücünü Atatürk ve Cumhuriyet’ten aldığını o yüzden bu kulübün çok sevildiğini anlayacaklardır.’’ dedi.

Saint Josephliler Derneği Başkanı Derya Uztürk ise "Kulübümüz ve Yönetim Kurulu Üyelerinden Bekir İrdem’in de desteği ile Saint-Joseph de okuyan öğrencileri bir araya getirmek için böyle bir şey düşündük. Bunun tabii ki amacı Fenerbahçe Spor Kulübünün kuruluşunda yer almış birçok Saint Josephli ve sonradan devam eden ilişkidir ve bu ilişkiyi öğrencilerimizin bilmesini istiyoruz. Güzel bir organizasyon olacağını düşünüyorum. Salonu doldurduk ve herkes geliyor. Tahmin ediyorum güzel bir etkinlik olacak’’ ifadelerine yer verdi.

HABER GÖRSELLERİ