01.07.2022

Şampiyon Fenerbahçe Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımımız

Fenerbahçe Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımımız, HDI Sigorta Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi play-off final serisinde karşılaştığı Gazişehir Gaziantep Tekerlekli Sandalye Basketbol’u 2-1’le geçerek şampiyon oldu.
 
Sezon başında Derneğimizden Kulübümüze devri gerçekleştirilen Fenerbahçe Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımımız, ilk sezonunda mutlu sona ulaştı ve Erkek Basketbol, Kadın Basketbol ve Fenerbahçe Koleji Safiport Takımlarımızın ardından 2021-2022 sezonunu şampiyonlukla tamamladı.
 
Final serisinin ilk maçını 74-68 kazanan Takımımız, ikinci maçı 76-67 kaybetmişti. Büyük çekişmeye sahne olan ve normal süresi 61-61 eşitlikle tamamlanan üçüncü maçı da 73-72 kazanan Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımımız, kupanın sahibi oldu. Şampiyon Takımımıza kupasını Yalova Valisi Muammer Erol takdim etti. 
 
Yalova 90. Yıl Spor Salonu’nda oynanan HDI Sigorta Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi play-off final serisi üçüncü maçını; Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Kemal Danabaş, 1907 Fenerbahçe Derneği Başkanı Rıfat Perahya ile Derneğimiz Yönetim Kurulu Üyeleri de takip etti.
 
Takımımız ilk ilk periyodu 12-17 geride tamamlarken, dengeli geçen ikinci periyodun ardından soyunma odasına 29-29 eşitlikle gidildi. Üçüncü periyodu 43-44 geride tamamlayan Takımımız, büyük çekişmeye sahne olan dördüncü periyotta taraftarlarımızın desteğini de arkasına alarak 6 sayıdan (55-61) geri döndü ve 61-61 eşitlikle tamamlanan bu periyodun ardından uzatma periyoduna geçildi. Uzatma periyodunda oyuna ağırlığını koyan Fenerbahçemiz, karşılaşmadan 73-72 galip ayrıldı ve şampiyonluğunu ilan etti.
 

HABER GÖRSELLERİ