11.04.2023

Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımızın “Forma Sırt Sponsorluğu” için imzalar atıldı

Kulübümüz ile Derneğimiz arasında yapılan “Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımı Forma Sırt Sponsorluğu” anlaşmasının imza töreni Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi 1907 Tribünümüzde düzenlendi.


Fenerbahçe Spor Kulübü Genel Sekreteri Burak Çağlan Kızılhan, Yönetim Kurulu Üyesi Simla Türker Bayazıt, Dernek Başkanımız Rıfat Perahya ve Yönetim Kurulu Üyemiz Funda Uzun ile Fenerbahçe Opet Takım Menajeri Pelin Çelik, Takım Kaptanı Eda Erdem Dündar'ın konuşmacı olarak katıldığı imza töreninde, Yönetim Kurulu Üyelerimizden Barış Öztürk, Ercan Akın, Cihat Alp Karaahmetoğlu ile Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımımızın İsim Sponsoru Göksel Paslanmaz Çelik'in Yönetim Kurulu Başkanı Üyemiz Emin Selim Akgül, Üyelerimizden Emine Aksu ve Emrehan Çelik de yer aldı. 

FBSK Genel Sekreteri Burak Çağlan Kızılhan: Şampiyonluklara giden bu yolda 1907 Fenerbahçe Derneği ile birlikte yürürken, bu iş birliğinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. 

İmza töreninin açılış konuşmasını yapan Genel Sekreter Burak Çağlan Kızılhan, “Kadın Voleybol Takımımızın Sponsoru olarak yanımızda yer alan 1907 Fenerbahçe Derneği Başkanı Sayın Rıfat Perahya, 1907 Fenerbahçe Derneği Yönetim Kurulu üyesi Sayın Funda Uzun, kıymetli katılımcılar, değerli basın mensupları ve ekranları başında bizleri izleyen üyelerimiz, taraftarlarımız, herkesi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

Öncelikle dünkü karşılaşmadan galibiyetle dönen, hedeflerimiz yolunda bir adım daha atan futbol takımımızı tebrik ediyorum. Ayrıca geride bıraktığımız haftalarda önemli rakiplerine karşı önemli galibiyetler alan voleybol ve basketbol takımlarımızı da canıgönülden kutluyorum. Fenerbahçe’nin eşsiz bir spor kulübü olmasının karşılığını en güçlü şekilde ve bir kez daha hepimize gösterdikleri için teşekkür ediyorum.

Bugün, Kulübümüze sayısız destek olan 1907 Fenerbahçe Derneği ile Fenerbahçe Opet  Kadın Voleybol Takımımızın Forma Sırt Numara Üstü Sponsorluğu imza töreni için bir aradayız. Fenerbahçemizin ne zaman, ne şekilde ve neye ihtiyacı olursa olsun kulübümüzün en büyük destekçilerinden biri olan, 1907 Fenerbahçe Derneği’ne, Kadın Voleybol Takımımızın iş ortağı olduğu için bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.
Hepimizin bildiği üzere Kadın Voleybol Takımımız ligde şampiyonluk hedefine emine adımlarla ilerliyor. Hem de CEV Şampiyonlar Ligi’nde yarı final ilk maçında rakibini 3-0 mağlup etti. Bu hafta da perşembe günü önemli maçımız var.

Cumhuriyetimizin 100. yılında Avrupa Kupası’nı ülkemize getirmek istiyoruz. Voleybolda en büyük dileğimiz bu. Bu iş birliğinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, iş birliğimizin uzun yıllar devam etmesini diliyor, her iki taraf için de hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

FBSK Yönetim Kurulu Üyesi Simla Türker Bayazıt: 1907 Derneği  ailesine kulübümüze verdikleri destekler için bir kez daha teşekkür ediyoruz

Voleyboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Simla Türker Bayazıt da, “Değerli basın mensupları,  değerli katılımcılar, ekranları başında bizleri izleyen değerli taraftarlarımız herkesi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Bugün burada yine çok güzel bir sponsorluk anlaşması için bir aradayız.

Fenerbahçe ailemizde sponsorlarımız, destekçilerimiz bizler için büyük önem taşır. 1907 Fenerbahçe Derneği bizim büyük ailemizin çok kıymetli bir üyesi,  destekleriyle her zaman kulübümüzün yanındalar. Ben de geçmişte 1907 Fenerbahçe Derneği’nde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmış biri olarak, bu tür desteklerin bu tür sponsorlukların ne denli gönülden olduğunu çok iyi bilenlerdenim. Kar amacı gütmeyen derneklerimiz tamamen Fenerbahçe sevgisi ve destek olma motivasyonuyla bu adımları atıyorlar.
Bu tür iş birliklerinin her zaman kulübümüzün yanında olan tüm derneklerimiz için de örnek teşkil etmesini canıgönülden temenni ediyorum.

1907 Fenerbahçe Derneğimiz; sezonun kalan kısmında ülkemizde kadın voleybolunun lokomotifi olan, Türk sporuna yeni nesillere ilham olan kadın voleybolcular kazandırmış Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımızın forma sırtında göreceksiniz. Türk spor tarihinin en büyük başarılarına imza atarak bir ekol haline gelen, dünyanın en iyi oyuncularının oynamak istediği  takım olan Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımıza verdikleri destek için 1907 Fenerbahçe Derneğ’ine çok teşekkür ederiz.

Değerli kaptanımız Eda’nın liderliğinde bu sezonda mücadele ettiğimiz tüm kulvarlarda zirveyi hedefliyoruz. Hep birlikte, omuz omuza vererek kenetlendik ve büyük taraftarlarımızla şampiyonlukları kazanmak, kupaları kaldırmak için çalışıyoruz. Geçtiğimiz perşembe günü CEV Şampiyonlar Ligi'nde VakıfBank karşısında çok önemli bir galibiyet aldık, o gün kulübümüz için de çok güzel bir gün oldu, mücadele ettiğimiz üç branştaki maçlarından galip ayrıldık. Fenerbahçe Spor Kulübü sözünü en derinden yaşadığımız günlerden biri oldu.
Bu perşembe de yarı final maçının rövanşını oynayacağız. Hedeflerimize emin adımlarla yürüyoruz.  Hedefimiz İtalya’daki finalde oynayıp, kupayı bir kez daha müzemize getirmek.

Cumhuriyetimizin 100. yılında  sezonun ilk kupasını Cumhuriyet Bayramı’nda Şampiyonlar Kupası’nı kazanarak, başladık ve  tüm kupalara, başarılara talibiz. Her zaman olduğu gibi bizi gerek Burhan Felek’te oynadığımız maçlarda gerekse gittiğimiz deplasman maçlarında yalnız bırakmayan tüm taraftarlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Onların desteği, onların sevgisi paha biçilmez.

Sözlerime son verirken Fenerbahçe 1907 Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Rıfat Perahya ve Yönetim Kurulu Üyesi Funda Uzun nezdinde tüm 1907 Derneği ailesine kulübümüze verdikleri destekler için bir kez daha teşekkür ediyor; bu iş birliğinin uzun süreler devam etmesini temenni ediyorum. Hayırlı ve uğurlu olsun.” dedi.

Dernek Başkanımız Rıfat Perahya: 1907 Fenerbahçe Derneği olarak kuruluş amacımız doğrultusunda Fenerbahçe Spor Kulübü’ne kayıtsız şartsız hizmet etmeyi sürdürmekteyiz

Kulübümüze desteklerinin her zaman devam ettiğini belirten Dernek Başkanımız Rıfat Perahya, “Değerli yöneticilerimiz, saygı değer basın mensupları, sevgili Fenerbahçeliler. Öncelikle çoğunluğu kadınlardan oluşan bir masada olmaktan dolayı çok mutlu olduğumu dile getirmek istiyorum. Ülkemizin geleceği için de kadınların çoğunlukta olduğu masaların artmasını diliyorum.

Son 20 seneye baktığımızda kadın voleybolu Türkiye’nin tartışmasız en başarılı spor branşıdır ve uluslararası arenada önemli başarılara imza atmıştır. Ülkemizde ilgi gören tüm spor branşlarının başarının sürekli hale gelmesi ve doğru yapının kurulması açısından kadın voleybolunu örnek alması gerektiğine yürekten inanıyoruz.  Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımız da çubuklu formayı giyen her sporcumuzdan beklediğimiz karakteri, azmi ve mücadeleyi sonuna kadar gösteren camiamızın gurur kaynağıdır.

1907 Fenerbahçe Derneği olarak kuruluş amacımız doğrultusunda Fenerbahçe Spor Kulübü’ne kayıtsız şartsız hizmet etmeyi sürdürmekteyiz. Kuruluşumuzdan bugüne geçen 30 senede; erkek basketbolun yönetiminden 1907 tribününün inşasına, Fenerium’un kuruluşundan farklı amatör şubelerin sponsorluğuna, Asr-ı Fener kitabının hazırlanmasından Espor ve TKS Basketbol takımlarımızın yönetimine kadar kulübümüze birçok alanda destek olduk.

Bu desteklere bir yenisini daha ekleyerek, kadının her alanda güçlendirilmesi anlayışından hareketle, mart ayının başında uzun zamandır arzu ettiğimiz Kadın Voleybol Takımı forma sırt sponsorluğunu da hayata geçirdik.

Kulübümüze desteğimizi sürdürürken, kadın sporcularımızın başarılarına katkı sağlayacak olmanın büyük mutluluğunu duyuyoruz. Biz 1907 logosunun formamıza çok yakıştığına ve takımımıza şans getirdiğine inanıyoruz ancak en doğru yorumu Kaptanımız ve oyuncularımız yapacaktır.  Aldığınız güzel sonuçların ve anlamlı galibiyetlerin sezon sonuna kadar devam etmesini diliyor, fiziksel olarak da her zaman arkanızda olmaktan gurur duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yönetim Kurulu Üyemiz Funda Uzun: Logomuzun takımımıza şans getirmesini diliyor, galibiyetler ve şampiyonluklarla taçlanan sezonlar yaşayacaklarına yürekten inanıyorum

Yönetim Kurulu Üyemiz Funda Uzun ise,  “Değerli basın mensupları, değerli konuklar, hepiniz hoş geldiniz. 1907 Fenerbahçe Derneği için oldukça anlamlı bu günde bizlerle beraber olduğunuz için teşekkürlerimi sunuyorum. Son yıllarda filede tarih yazan kadın sporcularımızın başarısı hepimizin göğsünü kabartıyor. Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımız ise bu başarı ivmesinde önemli bir paya sahip. Bugün dernek olarak kadın voleybol takımımıza sırt sponsorluğu ile destek vermekten büyük mutluluk duyuyoruz. Logomuzun takımımıza şans getirmesini diliyor, galibiyetler ve şampiyonluklarla taçlanan sezonlar yaşayacaklarına yürekten inanıyoruz. Hayırlı olsun” dedi.

Fenerbahçe Opet Takım Menajeri Pelin Çelik: Gücümüze güç kattığı için 1907 Fenerbahçe Derneği’ne takımımız olarak çok çok teşekkür ediyoruz

Desteklerinden dolayı 1907 Fenerbahçe Derneği’ne teşekkür eden Fenerbahçe Opet Takım Menajerimiz Pelin Çelik, “Yine gücümüze güç kattığımız bir günde hep birlikteyiz. Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımı olarak ligin en önemli günlerindeyiz. Desteğe en çok ihtiyacımızın olduğu, gücümüze güç katmaya en çok ihtiyaç duyduğumuz dönemdeyiz. Bugün bizimle birlikte olduğu için, sırtımıza ismini vererek, gücümüze güç kattığı için 1907 Fenerbahçe Derneği’ne takımımız olarak çok çok çok teşekkür ediyoruz. Fenerbahçe Spor Kulübü olarak gücümüzü taraftarlarımızdan bizi destekleyen yönetimimizden, Başkanımızdan ve sponsorlarımızdan alıyoruz. Bizim başka desteğimiz, başka gücümüz yok. Yarıştığımız kulvarlarda rakiplerimiz çok çok güçlüler. Çok daha farklı destekleri ve güçleri var. O yüzden yolumuzda emin adımlarla giderken, Cumhuriyetimizin 100. yılında Fenerbahçe kadınları olarak 1907 Fenerbahçe Derneği’nden gördüğümüz bu destek, bu sponsorluk bizim için çok çok anlamlı ve değerli. Yanımızda olan herkese sponsor yerine takım arkadaşları demek istiyorum. Takım arkadaşlarımız ne kadar kuvvetliyse, ne kadar fazlaysa biz de sahada bir o kadar yenilmez ve geçilmez oluyoruz. Perşembe gününden başlayarak, yenilmemeye, gücümüze güç katmaya ve kupalar kazanmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Kaptan Eda Erdem Dündar: 1907 Fenerbahçe Derneği’nin desteği çok değerli

Son olarak söz alan Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımızın Kaptanı Eda Erdem Dündar, “Bu sezon 29 Ekim’de kazandığımız Şampiyonlar Kupası’nı camiamıza armağan etmiştik. Cumhuriyetimizin 100. yılında da inşallah Şampiyonlar Ligi ve Lig şampiyonluğunu da armağan etmek istiyoruz. Bu sponsorluk benim ve kulübümüz için de çok anlamlı. Rıfat Bey de bahsetti. 1907 Fenerbahçe Derneği’nin bize şans getirdiğini düşünüyorum. Sezon başı kupayı güzel bir yemekle kutlamıştık. Güzel açılış yapmıştık inşallah güzel bitireceğiz. Formamıza da çok yakıştı. Ne kadar iyi Fenerbahçeli iş insanlarından oluştuğunu bildiğimiz bir dernekle beraber, aynı ailedeyiz. Aynı yolda ilerliyoruz. Onların desteği çok değerli ve pahı biçilemez. Umarım birlikte yarıştığımız tüm kulvarlarda hedeflerimize ulaşır ve Cumhuriyetimizin 100. yılında mutlu bir şekilde başarılarımızı konuşuruz. Tekrar hoş geldiniz” dedi.

VakıfBank ile oynayacağımız rövanş maçıyla ilgili soru üzerine Kaptanımız Eda Erdem Dündar, “VakıfBank karşısında ilk maç gayet iyi geçti. İkinci maça da hazırız. Gayet iyi idman yapıyoruz. Herkes çok motive. Güzel bir ilgi ve destek görüyoruz. İyi performansla adımızı finale yazdırmak istiyoruz. Çok önemli bir maç bizi bekliyor. İlk maçı 3-0 kazandık ama bu hiçbir şey demek. İkinci maç çok çok daha değerli. Hazırız, maç saatini bekliyoruz. Umarım kazanan taraf biz oluruz. Zor bir maç bizi bekliyor, bu durumun bilincindeyiz. İki Türk takımının final oynaması bence çok çok anlamlı olur. Tabii ki sahada iyi oynayan kazanacaktır. Biz kendi oyunumuza bakıyoruz. İki Türk takımı finalde olursa keyifli olur, biz final de olursak çok çok keyifli olur.”

Konuşmaların ardından imzalar atıldı ve toplu fotoğraf çektirildi.