27.04.2022

Fenerbahçe Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımımız galibiyet serisine devam ediyor

HDI Sigorta Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi’nin 24. hafta maçında İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nü, Metro Enerji Salonu’nda konuk eden Fenerbahçe Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımımız parkeden 75-62 galip ayrılarak namağlup liderliğini sürdürdü.


Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Kemal Danabaş ile 1907 Fenerbahçe Derneği Başkanı Rıfat Perahya ve Derneğimiz Yönetim Kurulu Üyeleri Gökhan Akça, Funda Uzun, Mert Aksoylu, Mustafa Aygen, Şehnaz Tanılkan, Cenk Öztanık, Balotaj Kurulu Üyesi Ercan Akın da karşılaşmayı tribünden takip etti.

Takımımız maça; Ferit Gümüş, Ümit Bebe, Morteza Abedi, Yamaç Yüksel ve Murat Yazıcı beşiyle başladı.

Ferit Gümüş’le ilk sayılarını bulan Fenerbahçemiz, Yamaç Yüksel ile Morteza Abedi’den de skor katkısı aldığı çeyrekte son 3 dakikaya 17-10 önde girdi. İzmir temsilcisinin Mustafa Şahin ve Ahmet Efetürk’le farkı eritme hamlelerini sert savunmasıyla da sonuçsuz bırakan Fenerbahçemiz, ilk çeyreği 23-18 önde tamamladı. İkinci periyoda hızlı başlayan konuk takımı Ümit Bebe ve Yamaç Yüksel’le durduran Fenerbahçe Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımımız soyunma odasına 40-29’luk üstünlükle girdi.

İkinci yarıda da etkili oyununu sürdüren Fenerbahçemiz, rakibi top kayıplarına zorladığı üçüncü çeyrekte Hasan Sayarı ve Kinem Kulbay gibi isimleriyle de sonuca gitti ve final periyoduna 54-45’le önde giden taraf oldu. Dördüncü çeyrekte de skor avantajını koruyan ve rahat bir oyun sergileyen Takımımız, parkeden 75-62 galip ayrıldı ve 23’te 23 yaparak zirvedeki yerini korudu.

Skor dağılımımız: Yamaç 19, Hasan 19, Ferit 14, Abedi 11, Ümit 6, İbrahim 4, Kinem 2.

HABER GÖRSELLERİ