18.05.2023

Cumhuriyetimizin 100. Yılında Şampiyon Fenerbahçe Göksel Çelik!

İdari ve mali sorumluluğunu üstlendiğimiz Fenerbahçe Göksel Çelik Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımımız, Cumhuriyetimizin 100. yılında ikinci kupasını kazandı. Geçtiğimiz ay EuroCup 2’yi kazanan Takımımız, Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi’nde de üst üste ikinci kez şampiyon oldu. Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi final etabı üçüncü maçında İzmir BBSK’yı 59-53 yenen Ekibimiz, bu sonuçla seride 2-1 öne geçti ve 2022-23 sezonunu şampiyonlukla tamamladı.

Karşılaşmanın ardından oyuncularımız şampiyonluk seremonisine, üzerinde ‘Cumhuriyetin Feneri yine şampiyon’ yazılı şampiyonluk tişörtleriyle çıktı. Daha sonra kupa kaptanımız Yamaç Yüksel’in ellerinde yükselirken basketbolcularımız büyük coşku yaşadı. Kupa töreninin ardından toplu fotoğraf çekildi.

Yalova 90. Yıl Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmayı Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Kemal Danabaş, 1907 Fenerbahçe Derneği Başkanı Rıfat Perahya, Fenerbahçe Göksel Çelik’ten Sorumlu 1907 Fenerbahçe Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Cenk Öztanık ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz Vedat Coşkun, Ercan Akın, Cihat Alp Karaahmetoğlu, Branş Sorumlusu Gökhan Akça’nın yanı sıra Göksel Paslanmaz Çelik Yönetim Kurulu Başkanı Üyemiz Emin Selim Akgül de takip etti.

Başantrenörümüz Can Aksu yönetimindeki Fenerbahçe Göksel Çelik, maça 6-0’lık seri ile başladı. Yamaç Yüksel ile farkı çift hanelere çıkaran Ekibimiz, periyotu da 17-4 üstün geçti. İkinci çeyrekte farkı 20 sayılara kadar çıkaran Ekibimiz, soyunma odasına 37-16 önde girdi. Üçüncü çeyreği de 48-37 önde geçen Fenerbahçe Göksel Çelik, maçtan da 59-53 galip ayrıldı.

Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Kemal Danabaş, Fenerbahçe Göksel Çelik Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımımızın şampiyonluğu sonrası Fenerbahçe Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.
 
Şampiyonluktan dolayı mutlu olduklarını belirten Danabaş, katkıda bulunanlara da teşekkür etti. Mustafa Kemal Danabaş, “Cumhuriyetimizin 100. yılında bir branşta daha uzun bir maratonu zirvede tamamlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Cumhuriyetin 100. yılında Cumhuriyetin Fenerine şampiyonluklar çok yakışıyor. Öncelikle Can hocamızı ve kaptan Yamaç ile takım arkadaşlarını tebrik ediyorum. İnanılmaz özverili bir sezon geçirdiler, bizi kupalara alıştırdılar. Bu sezonu da çifte kupayla kapattılar. Hepsini tebrik ediyorum. Bunun yanında bu sezon isim sponsorumuz olan Göksel Çelik’e, Göksel Paslanmaz Çelik Yönetim Kurulu Başkanı Emin Selim Akgül’e katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. 1907 Fenerbahçe Derneği’ne, başkan Rıfat Perahya’ya, Yönetim Kuruluna ve tüm derneğe, özellikle de bu şubenin bütün sezonki operasyonundaki katkılarından dolayı Gökhan Akça ve Cenk Öztanık’a ayrıca teşekkür ediyorum. Bir başka teşekkür de Başkanımıza ve Yönetim Kurulumuza. İlk günden beri destek veriyorlar. Zaten Başkanımız ve yönetimimiz tüm şubelere kimsenin tasavvur edemeyeceği derecede destek veriyor. Onlara şükranlarımı sunuyorum. Bu kupa Başkanımıza ve tüm camiamıza hediye olsun. Biz, ‘Dünyanın en büyük spor kulübüyüz’ diye boşuna demiyoruz. İnşallah bu kupalar devam edecek, diğer branşlarda daha sezon bitmedi.” dedi.

Dernek Başkanımız Rıfat Perahya, Fenerbahçe Göksel Çelik Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımımızın şampiyonluğunu Fenerbahçe TV’ye değerlendirdi.
 
Rıfat Perahya, “Çok mutluyuz. Yine bizi gururlandırdılar. Her zaman gururlandırıyorlar. Beşinci senemizde üçüncü kez Türkiye Şampiyonu oluyoruz. Bir de bu sene bunun yanında EuroCup 2 şampiyonluğu geldi. Gururluyuz. Her branşta söylendiği gibi Cumhuriyet’in 100. yılında gelen her şampiyonluk iki kat daha değerli. Bugüne kadar şampiyon olan tüm şubelerimizi tekrar kutluyorum. Biz de onlara katıldığımız için ayrıca gurur duyuyorum. Bu yatırımlara devam edeceğiz. Başkanımıza ve Yönetim Kurulumuza bize bu güveni verdikleri için, bize bu takımın sorumluluğunu verdikleri için çok teşekkür ediyorum. Tüm sponsorlarımızın, taraftarlarımızın, camiamızın desteğini her zaman hissettik. Çocuklar ve teknik heyet de çok güzel bir performans gösterdiler ve bu sene iki şampiyonluk geldi. Umarım bundan sonra da devamını getiririz.” dedi.

Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımımızın isim sponsoru Göksel Paslanmaz Çelik Yönetim Kurulu Başkanı Üyemiz Emin Selim Akgül, şampiyonluğu Fenerbahçe TV’ye değerlendirdi.
 
Emin Selim Akgül, “Böyle bir organizasyonun içerisinde olmaktan dolayı çok heyecanlı ve mutluyum. Arkadaşlarımız çok başarılı. Her zaman arkalarındayız. Hepsini şampiyonluktan dolayı kutluyorum.” dedi.

HABER GÖRSELLERİ