15.12.2023

Bilgilendirme | Gökhan Dinç ve Haluk Yürekli Hakkında Suç Duyurusu

BİLGİLENDİRME

11.12.2023 tarihinde oynanan Ankaragücü-Çaykur Rizespor futbol müsabakasında, spor müsabakalarında görmek istemediğimiz türden elim hadiseler yaşanmış, maçın hakemi Halil Umut Meler'e fiziksel saldırıda bulunulmuştur. Ve akabinde gerek görsel medyada gerekse sosyal medyada Türk sporunun paydaşı olan kişi ve kurumlar bu olaya sert tepki göstermişlerdir.

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanımız Sayın Ali Y. Koç'un konuyla ilgili hiçbir ilişiği bulunmamasına rağmen, Gökhan Dinç ve Haluk Yürekli tarafından Spor Gecesi Dijital isimli YouTube kanalında; Halil Umut Meler'in yaşadığı üzücü olayı Sayın Ali Y. Koç'un sebebiyet verdiği iddiasında bulunarak, kamuoyu nezdinde algı yaratma çabası içine girişilmiş, camiamızı ve Başkanımızı zan altında bırakacak açıklamalarda bulunulmuştur.

Fenerbahçe Spor Kulübümüzün menfaati doğrultusunda 30 yıldır hizmet ve hareket eden 1907 Fenerbahçe Derneği olarak, bu konudan hareketle Gökhan Dinç ve Haluk Yürekli hakkında Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduğumuzu kamuoyuna saygıyla duyururuz.

1907 Fenerbahçe Derneği 

HABER GÖRSELLERİ