09.11.2023

Gelenekselleşen Anıtkabir Ziyaretimizde 20. Kez Atamızın Huzuruna Çıktık

Cumhuriyetimizin 100. yılında 1907 ÜNİFEB ile düzenlediğimiz gelenekselleşen Anıtkabir ziyaretimizi bu yıl 20. kez gerçekleştirerek Atamızın huzuruna çıktık.

1907 Fenerbahçe Derneği ve 1907 ÜNİFEB Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri ve Türkiye’nin dört bir yanından gelen 3.500 öğrenci, vefatının 85. yıl dönümünde Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi huzurunda saygı duruşunda bulundu. 1907 Fenerbahçe Derneği Başkanı Rıfat Perahya ile beraberindeki heyet, Ata’nın huzuruna çıkılmasının ardından Anıtkabir Komutanlığı’nı da ziyaret etti. Sporun ve gençliğin simgesi olan Fenerbahçe’nin Atatürk ile olan bağına dikkat çeken Başkanımız Rıfat Perahya, milyonlarca Fenerbahçe taraftarının Atatürk ilke ve inkılaplarının güvencesi ve yılmaz takipçisi olduğunu ifade etti.

Dernek Başkanımız Rıfat Perahya’nın başkanlığındaki kortej, Aslanlı yoldan yürüyerek mozoleye çiçek bıraktı. Ata’nın huzuruna çıkılmasının ardından günün anlam ve önemine istinaden Anıtkabir Komutanı Piyade Albay Yaşar Karaoğlu’na da ziyarette bulundu. 

1907 Fenerbahçe Derneği olarak, her yıl 10 Kasım’da olduğu gibi Cumhuriyet’in 100’üncü yılında da Ata’yı ziyaret ederek manevi huzurunuzda bulunmaktan büyük gurur duyduklarını söyleyen 1907 Fenerbahçe Yönetim Kurulu Başkanı Rıfat Perahya, “Büyük Atatürk, sporun ve Türk gençliğinin simgesi olan Fenerbahçe ile bu renklere gönül veren milyonlarca taraftarı olan bizler, senin ilke ve inkılaplarının yılmaz takipçisi, en büyük mirasın olan cumhuriyetin güçlü bekçileriyiz. Türkiye'nin en köklü spor kulüplerinden biri olarak, cumhuriyet Türkiye’sinde yetiştirdiğimiz sporcular ve ulaştığımız başarılarla sporun ve sosyal hayatın gelişimine katkı sağlamanın onurunu taşıyoruz. Siz, sporun toplumları bir araya getiren güç olduğunu vurgulayan bir liderdiniz. Sporun birleştirici gücünü ve dayanışmayı temsil eden bir camia olarak, bu ilkenize sahip çıkıyor ve spor kültürünün gelişmesi için tüm gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

HABER GÖRSELLERİ